Full Stack Developer

Ferdi Öztürk

Nothing is impossible

Hosting Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hosting Firması Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 21/02/2021

Web sitesi açmaya karar verdiğinizde ilk işiniz hosting firmasına karar vermek olacaktır. Hosting firmasını değerlendirme yaparken tüm her şeyi ile bir bütün olarak ele almak lazımdır. Bu yüzden talep ettiğiniz hizmet ne ise öncelikle ona uygun paketlere göz atmalısınız.

Eğer bir VPS ihtiyacınız varsa VPS paketlerine göz atarak bu konuda hosting firmasının size neler sunduğuna göz atabilirsiniz.

Web sitenizdeki trafik kitlesi ile satın alacağınız hosting paketi doğru orantılıdır. Yani hosting alırken ziyaretçisi fazla olan bir web siteyi barındırmak için satın almak işlemi yapıyorsanız mutlaka CPU ve Ram değerlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğer kullandığınız yazılım WordPress gibi hazır bir sistem ise siteyi yorabilir, bunun için özel optimizasyon yapmak gerekmektedir. Bu bağlamda en az bir VPS paketi satın almanız gerekebilir.

VPS paketleri ile anlık olarak 500 – 1000 ziyaretçiyi web sitenizde barındırmak mümkündür. Sıradan bir hosting paketi ile bu ziyaretçilere ulaşmak neredeyse imkansız bir hale gelmektedir.

Hosting firması seçerken öncelikle sizin neye ihtiyacınız olduğunu bilerek tercih yapmalısınız. Bunun yanı sıra hosting firmasının sunucu barındırdığı data center bilgisi de önemlidir. Bu ve bunun gibi detayları dikkate alarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda hosting firmaları ile görüşerek talep ettiğiniz hizmeti ihtiyaçlarınız doğrultusunda alabilirsiniz.

hosting

Yorum Yap